Blog Single

Yusuf Tırpancı tamam Spor yatırımlarına devam

Koronavirüs sürecinde de fiziki yatırımlara ara vermeyen Bornova Belediyemiz, amatör futbol kulüplere ev sahipliği yapan Yusuf Tırpancı Sahası’nı yeniledi. Geçmişte sadece protokol kısmının üstü kapalı olan tribünlerin tamamını kapatan Bornova Belediyesi,  tesisi büyüterek soyunma yeni odaları inşa etmeye başladı.

Maçların durduğu bu dönemi değerlendirerek inşaat çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ, “Bornova spor ve sporcu kentidir. Biz de buna uygun olarak Yusuf   Tırpancı Sahası’nın olduğu alanı bir spor kompleksine dönüştürüyoruz” dedi. 

Bornova’nın İzmir’de en çok amatör kulübün faaliyet gösterdiği ilçe olduğuna dikkat çeken Başkan İduğ, “Bu zenginliğin getirdiği sorumlulukla mevcut tesislerimizi yeniliyor, yeni tesisler yapıyoruz. Bölgesel Lig maçlarının da oynandığı sahaya ait tribünün tamamını, futbolseverlerin daha konforlu bir ortamda maç izleyebilmesi için kapalı hale getirdik. Bornova’ya yakışanı bu. Konteyner soyunma odalarının yerine de tribünlerin alt kısmında yeni soyunma odaları yapıyoruz. Yusuf Tırpancı Sahası yeni sezonda yepyeni haliyle kulüplerimize ve futbolseverlere ev sahipliği yapacak ” diye konuştu.
Share this Post:

Galeri

Yusuf Tırpancı tamam Spor yatırımlarına devam Yusuf Tırpancı tamam Spor yatırımlarına devam Yusuf Tırpancı tamam Spor yatırımlarına devam Yusuf Tırpancı tamam Spor yatırımlarına devam