Blog Single
Bornovalı Cimnastikçilerimiz Türkiye Şampiyonu

Şampiyon Cimnastikçilerimiz kupalarını Başkan İduğ’a getirdi

Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda elde ettiği başarılarla Trampolin Cimnastik’te bir ekol olan Bornova Belediyesporumuz, Samsun’da düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’ndan 2 kupa ve 7 madalya ile döndü. Yeşil-Beyazlılar, Büyük Kadınlar Kategorisi’nde takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyona sonrası cimnastikçilerin ilk ziyareti ise Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ’a oldu. Kupa ve madalyaları ile makama gelen cimnastikçiler kupalarını Başkan İduğ’a hediye etti.

6-9 Nisan tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştiren Trampolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’na Küçük Kadınlar Kategorisi’nde Kübra Eğilmez, Zeynep Masal Şenol, İlayda Yıldırım, Zehra Alırsatar, Yıldız Kadınlar Kategorisi’nde İrem Eğilmez, Selen Can, Berrak Paryaz, Büyük Kadınlarda Sıla Karakuş ve Yaren Cesur olmak üzere 9 sporcu ile katılan Bornova Belediyesporlu cimnastikçiler büyük bir başarıya daha imza attı. Antrenörlüğünü Gülşah Başol, Aysun Yıldırım ve Seda Şahin’in yaptığı Yeşil-Beyazlılar, takım halinde Büyük Kadınlarda Türkiye birincisi, Küçük Kadınlarda Türkiye ikincisi, Yıldız Kadınlarda ise Türkiye dördüncüsü oldu. Türk Cimnastiğine Dünya Kupası’nda ilk madalyayı kazandıran Sıla Karakuş da bireysel dalda birincilik kürsüsüne çıktı. Yine bireyselde Kübra Eğilmez dördüncü, Yaren Cesur beşinci sırada yer aldı.

Genç Basketbolcularımızdan da ziyaret

Ayrıca 6-12 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan İzmir U-18 Ligi 3.’sü Bornova Belediyespor Erkek Basketbol takımı da Başkanımız İduğ’u ziyaret ederek verdiği desteklere teşekkür etti.

Başkan İduğ: “Başarılar bizi de motive ediyor”

Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ, tüm sporcuları ve antrenörleri kutladı. Öncelikle çocuklar, gençler ve kadınlar olmak üzere daha fazla Bornovalı’ya, daha iyi şartlarda spor yapma imkanı sunmayı amaçladıklarını ifade eden İduğ, “Bu hedefle yeni spor tesisleri açıyor ve mevcut olanları yeniliyoruz. Elde edilen böylesi başarılar ise bize ayrı bir mutluluk veriyor. Çünkü yaptığımız yatırım ve çalışmaların karşılığını aldığımızı görüyoruz. Bu bizi Bornova’ya hizmet yolunda daha da motive ediyor” diye konuştu.
Share this Post:

Galeri

Bornovalı Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonu Bornovalı Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonu Bornovalı Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonu Bornovalı Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonu Bornovalı Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonu