Amatörün Dostu BornovaAmatörün Dostu Bornova !

Geçtiğimiz yıl kente kazandırdığı Aziz Kocaoğlu Stadı ile İzmir en liglerde mücedele eden iki ekibi Göztepe ile Altınordu’ya ev sahipliği yapan Bornova Belediyesi, Bornovalı Amatörleri de unutmuyor. Bornova’daki 38 amatör kulüp, maçlarını Bornova Belediyesi’ne ait 6 sahada oynuyor. Tesis yatırımları devam ediyor. Son 3.5 yılda 5 yeni saha açılırken, 6 adet sahasının yapım çalışmaları devam ediyor.


İlçe sınırlarında faaliyet gösteren amatör kulüp sayısı bakımından İzmir’de ilk sırada yer alan Bornova’da, Bölgesel Amatör Lig’den Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig’e, 38 takım tüm yaş grubu maçlarını Bornova Belediyesi’ne ait futbol sahalarında oynuyor. Bornova Şehir Stadı, Pınarbaşı, Doğanlar, Taç Sanayi ve Yusuf Tırpancı 1 ve 2 nolu olmak üzere toplam 6 sahada, her hafta onlarca maç oynanıyor. Naldöken’de hizmete açılan ve Bornova’nın ilk milli futbolcusu Bahri Altıntabak’ın adının verildiği nizami ölçülerdeki semt sahası ise resmi maçlara ev sahipliği yapmak için gün sayıyor.

Tesis yatırımları devam ediyor

Bornova Belediyesi’nin futbolla ilgili tesis yatırımları sadece maçların oynandığı stadlar ve semt sahaları ile sınırlıkalmıyor. Kentin dört bir yanında bulunan çeşitli ölçülerdeki çim ve halı sahalar, hem amatör takımların alt yapıları, hem de Göztepe, Altınordu ve Altay gibi profesyonel kulüplerin spor okullarına hizmet veriyor. Öte yandan eski köy yerleşimleri olan Karaçam ve Eğridere ile Işıkken’te de futbol sahası yapan Bornova Belediyesi’nin;  Yeşilçam Köyü, 5. Sanayi Sitesi, 3. Sanayi Sitesi, Çamdibi Hamdi Akbıyık Parkı, Altındağ Rekreasyon Alanı ve Yaka Mahallesi’nde de saha yapım çalışmaları devam ediyor.

İzmir’deki amatör maçların büyük bir bölümünün Bornova Belediyesi’ne ait tesislerde oynandığının altını çizen Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila, “Şu anda 6 sahamızda resmi maç oynanıyor. Kısa bir süre önce yapımını tamamladığımız Naldöken Sahası’nda da amatör maçlar oynanabilecek. Ayrıca 3 mahallemize saha yapıp, kullanıma açtık. 6 adet sahasının yapım çalışmalarında ise son aşamaya geldik.” diye konuştu.