Blog Single
Bornova Belediyespor:94 Konyaspor Basket:77

TBL 26. haftasında BŞ Hastaneleri Konyaspor'u konuk eden Bornova Belediyespor Basketbol A takımımız  baştan sona üstün götürdüğü maçtan 94-77 galibiyetle ayrılarak 13. galibiyetini aldı. Konyaspor ise 15 galibiyette kaldı. Takımımızda sakatlığı sebebiyle Mustafa Erdoğan, covid-19 sebebiyle Mert Çevik maç kadrosunda yer almadı

Takımımız maça Orbay, Medlock, Ata, Yiğitcan, Young ilk beşi ile başladı. 

Karşılaşmaya iyi başlayan takımımız 8-0 ile ilk dakikalardan maçın üstünlüğünü sağladı.Dusan ve Upshaw ile içerden skor bulan rakibimiz farkın açılmasını önledi. İlk çeyrek 26-20 takımımızın üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe tempolu başlayan ekibimiz yakaladığı ritmle farkı çift hanelere çıkardı (41-29). Skor bulmakta zorlanan rakibimiz, ilk 5 dakika sadece Umipig'den iki basket kaydedebildi. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğünü elinde tutan takımımız çeyreği 45-34 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de iyi savunmayla başladı. Ata'dan gelen kritik üçlüklerle takımımız tekrar farklı üstünlüğü eline aldı. Bu çeyrekte skorları çoğunlukla Upshaw ve Hazer'den kaydeden rakibimiz toplamda sadece 16 sayı bulabildi. Üçüncü çeyrek 69-50 ile ekibimizin farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Konyaspor 11-2 ile daha iyi başladı. Farkın da etkisiyle çeyreğe rahat başlayan takımımız rakibinin ritm yakaladığı dakikalarda Medlock önderliğinde cevap vererek üstünlüğünü korudu. Karşılaşmadan Yeşil-Beyazlılarımız 94-77 galibiyetle ayrıldı.

Maçta öne çıkanlar ise : Carlos Medlock 22 sayı-8 asist, Ata Kahraman 14 sayı, Kalif Young 13 sayı-14 ribaund ile maçı tamamladı.

Share this Post:

Galeri

Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet Play Off Yolunda Önemli Galibiyet