Blog Single
Online Spor Kursları Devam Ediyor

Koronavirüs salgını döneminde evlerinde kalan vatandaşları sağlıklı bir yaşam için spora teşvik etmek isyen Bornova Belediyesi, online olarak gerçekleştirdiği spor eğitimlerini sürdürüyor. Pilates, yoga, aerobik  ve çocuk hareket eğitimleri canlı derslerle internet üzerinden gerçekleşiyor. 

Belediye bünyesinde çocuk ve kadınlara yönelik olarak düzenlenen ancak koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen spor kursları ‘online’ olarak devam ediyor. Alanında uzman spor eğitmenleri tarafından verilen eğitimler belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınla Bornovalılar ile buluşuyor. Vatandaşlar, belediyenin eğitimleri ile hem moral depoluyor hem de evde spor yapma imkanı buluyor. Kadınlar için pilates, yoga ve aerobik dersleri haftada 4 gün birer saat şeklinde olurken, 3-6 yaş gurubu için verilen hareket eğitimleri haftada 1 gün yarım saat yapılıyor. 

Spora hep destek

Sağlıklı yaşamak için sporun önemine değinen Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ, “Spor başta gençlerimiz olmak üzere tüm yaş gruplarının hem fiziksel hem de ruhsal açıdan gelişimi için çok önemli. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde sosyal yaşantılarında kısıtlamalar oldu. Biz de Bornovalıların evlerinde hareketsiz kalmaması, spora ara vermemesi için daha önce bire bir gerçekleştirdiğimiz kurslarımızı online olarak sürdürdük. Bu sayede vatandaşlarımız sporlarına ara vermemiş oldu. Sporun her alanını her zaman desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Share this Post:

Galeri

Online Spor Kursları Devam Ediyor Online Spor Kursları Devam Ediyor Online Spor Kursları Devam Ediyor Online Spor Kursları Devam Ediyor Online Spor Kursları Devam Ediyor Online Spor Kursları Devam Ediyor