Sude Aydın Dünya Şampiyonası’nda Gururumuz Oldu
 

Sude Aydın Dünya Şampiyonası’nda Cimnastikte gururumuz oldu

Kulübümüz Cimnastik sporcusu Sude Aydın Portekiz’in Santrarem kentinde düzenlenen “Scalabıs Cup” Turnuvası’ndan gümüş madalyayla döndü. Turnuva’ya Milli Takımı temsilen katılan Aydın; 12 ülkeden 54 sporcunun katıldığı, 13-14 yaş trampolin kategorisinde ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Minik sporcunun başarısı herkese örnek

Sporun her alanında yaşanan başarıların ülkemiz için büyük gurur kaynağı olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila; “Gençlerimizin sporla ilgilenmesi ve göstermiş oldukları başarılı performanslarıyla uluslararası organizasyonlarda ödül alarak ülkemize dönmeleri bizim için mutluluk ve gurur verici. Minik sporcumuzun başarısı herkese örnek olsun. Spora yönelen gençlerimizi, destek veren ailerini, antrenörlerimizi ve emek veren herkesi kutluyorum” dedi.

Antrenörümüz Gülşah Başol da disiplinli çalışmalarından dolayı öğencisine teşekkür etti. Minik Cimnastik`çi Aydın, beş yıldır trampolinle uğraştığını belirterek, “cimnastiği çok seviyorum” dedi.

Cimnastiğe 4 yaşında başladı

Dört yaşından bu yana Cimnastikle uğraşan 14 yaşındaki Bornova Belediyesporlu cimnastikçi Sude Aydın daha önce de hem ulusal, hem de uluslararası alanda pek çok başarı elde etti. İzmir’de 2015 Ocak ayında düzenlenen 13-14 yaş kategorisi Türkiye Şampiyonası’nda ve Bolu’da Nisan ayında düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birinciliği elde etmişti. 2013 yılından bu yana profesyonel olarak milli takım kadrosunda yer alan minik sporcu Haziran ayında da Rusya’nın St Petersburg kentinde düzenlenen şampiyonada mili takım temsilcisi olarak yer aldı.
Sayfayı Yazdır...
Basketbol Futbol voleybal Hentbol Taekwondo Jimnastik Yüzme Aerobic Pilates Tüm Spor Branşları Anasayfa Kurumsal İletişim Site Haritası Başkanın Mesajı