Blog Single
Bornova’nın Sultanları’na meditasyon

Bu sezon ilk kez profesyonel liglerde mücadele edecek olan  Voleybol Takımımız, 11 Ekim’de başlayacak maçlara hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazırlanıyor. Yeşil – beyazlı ekibimiz genç oyuncuları ve antrenörleri Bornova Belediyesi’nin özellikle fiziksel ve psikolojik sıkıntılar yaşadığımız Koronavirüs Salgını sürecinde düzenlemeye başladığı sağlık konferansları çerçevesinde “Nefes Egzersizi ve Meditasyon Eğitimi” aldı.

Bornova Belediyesi Pilates -Aerobik Antrenörümüz Ayperi Pektaş, geçtiğimiz sezon büyük bir başarı elde ederek bu sezon 2. Lig’de mücadele etme hakkı kazanan genç sporculara ve antrenörlerine doğru nefes almanın fiziksel duygusal ve yaşam kalitesi üzerindeki etkilerini anlattı. Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri toplantı salonunda seminerde meditasyonun ve bilinç altı temizliğinin ne olduğunu, neden yapılması gerektiğini, yaşam kalitemize katkılarını anlatan Ayperi Pektaş, çalışma arkadaşlarına günlük hayatta kolaylıkla yer alabilecek nefes egzersizi teknikleri uyguladı. Meditasyon ile çocukluğumuza inerek bugünümüzü olumsuz  etkileyen korkularımızı ve duygularımızı fark edebileceğimizi söyleyen Ayperi Pektaş, “Çekim yasası teknikleriyle ulaşmak istediğimiz mükemmel hayatı yaratabiliriz” diye konuştu.

“Nefes Egzersizi ve Meditasyon” başlıklı eğitimin önümüzdeki günlerde Bornova Belediyesi’nin tüm çalışanlarına verilmesi planlanıyor.
Share this Post:

Galeri

Bornova’nın Sultanları’na Meditasyon Bornova’nın Sultanları’na Meditasyon Bornova’nın Sultanları’na Meditasyon Bornova’nın Sultanları’na Meditasyon Bornova’nın Sultanları’na Meditasyon